Vimpelis - alternatīva tradicionālajiem karogiem

Vimpelis - garš, konusveida karogs ar raksturīgu trīsstūra formu. Šauri un gari vimpeļi ir populāri Skandināvijā un arvien populārāki kļūst Latvijā. Vimpeļi tiek izmantoti kā alternatīva standarta karogiem.

Vimpelis, izgatavots no augstas kvalitātes poliestera, ir ideāli piemērots lietošanai ārpus telpām. 

Vēsturiski vimpeļi ir izmantoti dižciltīgo ģimeņu vidū. Uz vimpeļiem parasti varēja redzēt attēlotus dzimtu ģerboņus, un šo vimpeļu nešanai tika norīkoti īpaši karognesēji, kuri vimpeļus nesa uz nozīmīgām sapulcēm vai pacēla svarīgu kauju laikā. Kopš tā laika ir ierasts, ka vimpeļi ir šauri un gari.. Mūsdienās mazos vimpeļus joprojām lieto latviešu karavīri, tikai tagad tie vairāk tiek izmantoti kā ceremoniju atribūts.

Nīderlandē kopā ar valsts karogu tiek pacelts arī oranžs vimpelis. Tas tiek darīts par godu Karaļa dienai. Svarīgi arī pieminēt, ka dažādām Nīderlandes provincēm ir savi personīgie vimpeļi. Latvijā tiek uzstādīti Latvijas sarkanbaltsarkanie vimpeļi, kurus parasti paceļ vējainās vietās. Arvien populārāki kļūst arī Latvijas pilsētu vimpeļi un personīgie ģimeņu vimpeļi.

Cik garš vimpelis jāizvēlas? Vimpeļa garums parasti tiek izvēlēts atbilstoši pieejamā masta augstumam. Tāpēc jūsu ērtībām zemāk ir attēlota tabula ar mastu augstumiem un vimpeļu garumiem. Šī tabula palīdzēs izvēlēties piemērotāko vimpeļa garumu.

Masta augstums Vimpeļa garums
5-6 m 200-250 cm
6-7 m 250-300 cm
7-8 m 300-350 m
8-9 m 350-400 m
9-10 m 400-450 m
10-11 m 450-500 m
11-12 m 500 m

Tāpat kā tradicionālos karogus, arī vimpeļus parasti izmanto ar standarta stiprinājumiem. Populārākie vimpeļu stiprinājumi ir: gredzeni, karabīnes, cilpas vai klipši. Pasūtot vimpeli Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko stiprinājumu. Ja jums joprojām ir jautājumi par vimpeļiem, vienmēr varat sazināties ar mums pa e-pastu - info@flagmanis.lv vai pa tālrun +371 27753783!

flagmanis.lv - flagmanis vimpeļu izgatavošanā